Üye Girişi
 
Şifremi Unuttum
Sorular


Soru : tek taraflı larenks ve lenf ameliyatı oldu ,geçici olarak boğazına delik açıldı ama ameliyattan sonra bir saat içinde vefat etti.doktorlar ameliyatın başarılı geçtiğini akciğere emboli attığını söylediler.ama ben bu embolinin bakım eksikliğinden olduğuna inanıyorum ve size durumu kısaca özetliyorum .eşime ameliyattan onbeş gün önce biyopsi yapılmıştı tahlıllerı ozaman yapılmıştı .amaliyat için yeniden tahlıl yapılmadı .eşimin gözune üç sene önce pıhtı atmıştı bunu doktora belırttik dosyasındada vardı bunu göz önune almadı.ameliyattan önce eşim heyacanlıydı doktar buda emboliye sebeb dedi ozaman niye bunu değerlendirmedi.ameliyat omü araştırma hastanesinde oldu kanser hastalarından ücret alınmayacak diye duydum ama prof para almayınca girmiyor eşim ölünce apar topar para iade edildi.eşimin ameliyatıdört saat sürdü ,bayılma ayılmasıyla beş saat amelıyathanede kaldı.çıkınca direk altı kat yurıda bulunan servise gönderildi hiçbir tesisatı olmayan bir oda .hastabakacılar sedyeden yatağa koyarken sondasını çıkardılar yanlışlıkla ve hemen yerine soktular ondakka sonra hemşire geldi tansiyonunu ölçtü normaldi ama eşim boğazındaki delikten nefes almasını bilmiyordu zorlanıyordu hemşireye nefes almakta zorlanıyor dediğimde hastabakıcıyla buhar aleti yolladı hasta bakıcı buhar aletini elime verdi gitti. daha sonra odaya asistan geldi nasılız dedi gözüyle şoyle bir baktıktan sonra iyiyz iyiyiz dedi oda çıktı zaten sonrada eşim fenalaştı amelıyat yapan doktor daha yok piyasada asistanları çağırdık bu arada eşim zaten ses çıkaramıyo ya biz yanında olmasak kendikendinemi ölecekti diyede düşünüyorum.asistan geldi biran ellerini tuttular sakin olun sakin olun dediler sonra masaj yaptılar öbür asista boğazdan verilen hava aletini getirdi sedye dediler getiren olmadı bu sefer kayrolasıyla hasta asansörüne götürdüler fakat hasta asansörü gelmedi bu sefer başka asansöre taşıdılar nihayet aşağı ameliyathaneye gidildi fakat ordada kayrolası ameliyathanenin kapısına çarptı kapı yerinden çiktı çarpmanın şiddetinden.ameliyathanede yarım sat müdahale yapıldıktan sonra bir doktor çıktı ve hastanın durumu krıtık kalbi istediğimiz gibi atmıyor dedi yirmi dakka sonrada öldü dediler. yoğun bakım odasına yarım gün bile koysalar eşim yaşardı diye düşünüyorum. ben savcılığa suç duyurusunda bulundum. ama üçay oldu daha ses çıkmadı . evet bu sizcede özen eksikliği değilmi? bana yardımcı olun lütfen .
Cevap :

 

 

Sn.Özmen,

 

Başınız sağ olsun, anlattıklarınız gerçekten çok üzücü ve bir sağlık kurumu ortamında kesinlikle yaşanmaması gereken durumlar.. kaybınız çok büyük ve telafi edilemez..

Konuyu lütfen Sağlık Bakanlığı'nada şikayet edin; saglik.gov.tr üzerinden ve şikayetinizi sonuna kadar yetkili makamlara iletiniz. İlgili Cumhuriyet Savcılığı dosyasına giderek dosyanın gidişatını takip edebilirsiniz ve bu yönde tanık delilleriniz varsa bildirebilirsiniz, dosya içeriğini bilmediğim için daha farklı görüş bildirmek mümkün değil ancak siz dosya hakkında bilgi edindikten sonra tekrar bize yazabilir veya dernek merkezini arayarak bizzat benimle iletişime geçebilirsiniz. Destek olma noktasında yanınızdayız.

Sevgi ve saygıyla...

Av. Sunay AKYILDIZ

Tel : 0216-348-89-06

 « geri