Üye Girişi
 
Şifremi Unuttum
Baş ağrısıyla gittiği hastanede sakat kaldı

 İSTANBUL Kadıköy’de ağrı şikayeti nedeniyle gittiği hastaneden sakatlanarak çıkan emekli bankacı, hukuk mücadelesi veriyor. Akkaya’nın yaşadıkları, 5 yıl önce baş ve göz ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye başvurmasıyla adeta kâbusa dönüştü. Ağrı kesici iğne yapılan Akkaya, iğne sonrası şiddetli acı ve ağrı hissetti. Yakınlarının yardımıyla yerinden kalkabildi. Akkaya, doktorunun ‘şikayetler normal’ demesi sonucu evine gönderildi. Bacağındaki uyuşma ve hissizlik giderek artan Akkaya, ertesi gün gittiği hastanede nöroloji uzmanı tarafından muayene edildi. Tetkikler sonucu, bir gün önce yapılan iğnenin, sağ kalçadan yanlış enjekte edilmesi sonucu sinirleri zedelediği fark edildi. Akkaya’ya ‘ayak düşüklüğü’ (siyatik sinir lezyonu) teşhisi konuldu. Fizik tedavi programı önerilen Akkaya, iki hafta süren tedaviden de sonuç elde edemedi. Ameliyata rağmen olumlu sonuç alamayan Akkaya, ayağına takılı aparatla yaşamaya mahkum oldu.

Doktor özür bile dilemedi 

Akkaya, yaşadığı talihsiz olay sonucu acil serviste kendisini muayene eden doktora, iğneyi yapan sağlık memuruna ve hastaneye manevi tazminat davası açtı. Hastanenin acil servisinde görevli doktorun kendisiyle ilgilenmediğini iddia eden Akkaya, “Erken müdahale edilmediği için bacağım sakat kaldı. En acısı da doktorun benden özür dilememesi oldu” diye konuştu. 

‘İkinci baharımı elimden aldılar’ 

Uzun yıllar bankacılık yapan Akkaya, emeklilik döneminde yaşadığı talihsizliğin psikolojisini de altüst ettiğini belirterek, “İğnenin yaşattıkları sadece fiziki kayıptan ibaret değildi. Sosyal bir insandım ve sosyal hayatım bitti. Ömrümden 10 yıl gitti diyebilirim. Son iki yıldır ancak kendime geldim” dedi.

5 yıllık hukuk mücadelesi

BÜTÜN davalara, çift bastonla yürüdüğü günlerde dahi katılan Akkaya, hukuk mücadelesini azimle sürdürdü. 5 yılın sonucunda 40 bin lira maddi 10 bin lira manevi olmak üzere 50 bin liralık tazminat almaya hak kazandı. Dosyası Adli Tıp Kurumu’ndan iki kez dönen ve çoğu kez umutsuzluğa kapılan Akkaya’nın avukatı Sunay Akyıldız, yaşanan manevi kayıplardan sonra verilen tazminat oranını yetersiz gördüklerini belirterek “Hukuk mücadelemiz bitmedi” temyize gideceğizdiye konuştu.


//Yeniyüzyıl